Expense Tracker (1.2.1) - en to uk translation catalogue (61 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Operations
uk: Операції

en: Author
uk: Автор

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: Reset
uk: Скинути

en: Category
uk: Категорія

en: View
uk: Перегляд

en: Teaser
uk: Анонс

en: Last month
uk: Останній місяць

en: n/a
uk: н/д

en: User
uk: Користувач

en: Created
uk: Створено

en: All
uk: Все

en: Vote
uk: Голосувати

en: Authored by
uk: Автор

en: Income
uk: Надходження

en: Amount
uk: Величина

en: Desc
uk: Спад

en: Note
uk: Примітка

en: Repeat
uk: Повторення

en: Choices
uk: Варіанти

en: 1 vote | @count votes
uk[0]: @count голос
uk[1]: @count голоса
uk[2]: @count голосів

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: ‹ previous
uk: ‹ попередня

en: next ›
uk: наступна ›

en: Manual
uk: Вручну

en: Transaction
uk: Транзакція

en: Automatic
uk: Автоматично

en: Apply
uk: Застосувати

en: Language code
uk: Код мови

en: « first
uk: « перша

en: last »
uk: остання »

en: Offset
uk: Зміщення

en: Transaction type
uk: Тип транзакції

en: About
uk: Про модуль

en: Reports
uk: Звіти

en: Expense
uk: Витрата

en: This week
uk: На цьому тижні

en: This month
uk: Цей місяць

en: This year
uk: Цей рік

en: Last week
uk: Останній тиждень

en: Last year
uk: Останній рік

en: Uses
uk: Використання

en: Last 30 days
uk: Попередні 30 днів

en: Finished with an error.
uk: Завершене з помилкою

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Total votes: @votes
uk: Загальна кількість голосів: @votes

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
uk: Ваш голос не може бути врахований, тому що ви не вибрали жоден з варіантів.

en: Your vote has been recorded.
uk: Ваш голос було зараховано.

en: Delete items
uk: Видалити елементи

en: Operations links
uk: Операційні посилання

en: Your vote was cancelled.
uk: Ваш голос скасовано.

en: Edit @label
uk: Редагувати @label

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Displaying @start - @end of @total
uk: Показ @start - @end з @total

en: Are you sure you want to delete all items from the feed %feed?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити усі елементи з цього потоку %feed?
