Expense Tracker (1.3.1) - en to it translation catalogue (32 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: Author
it: Autore

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Category
it: Categoria

en: View
it: Visualizza

en: Teaser
it: Anteprima

en: Last month
it: Ultimo mese

en: n/a
it: n/d

en: Created
it: Creato

en: All
it: Tutti

en: Vote
it: Vota

en: Authored by
it: Creato da

en: Amount
it: Importo

en: Repeat
it: Ripeti

en: Choices
it: Scelte

en: Transaction
it: Transazione

en: Language code
it: Codice della lingua

en: About
it: Informazioni

en: Reports
it: Resoconti

en: This week
it: Questa settimana

en: This month
it: Questo mese

en: This year
it: Quest'anno

en: Last week
it: Ultima settimana

en: Last year
it: L'ultimo anno

en: Uses
it: Usa

en: Finished with an error.
it: Terminato con un errore.

en: Delete items
it: Cancella elementi

en: Are you sure you want to delete all items from the feed %feed?
it: Sei sicuro di voler eliminare tutte le voci del feed %feed?
