Expense Tracker (1.2.1) - en to fr translation catalogue (62 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Operations
fr: Actions

en: Author
fr: Auteur

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Category
fr: Catégorie

en: View
fr: Voir

en: Teaser
fr: Accroche

en: Last month
fr: Mois dernier

en: View results
fr: Voir les résultats

en: User
fr: Utilisateur

en: Created
fr: Créé

en: All
fr: Tout

en: Vote
fr: Voter

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Income
fr: Revenus

en: Amount
fr: Montant

en: Repeat
fr: Répéter

en: Choices
fr: Choix

en: 1 vote | @count votes
fr[0]: @count vote
fr[1]: @count votes

en: Sort by
fr: Trier par

en: ‹ previous
fr: ‹ précédent

en: next ›
fr: suivant ›

en: Manual
fr: Manuel

en: Automatic
fr: Automatique

en: Apply
fr: Appliquer

en: Language code
fr: Code de la langue

en: « first
fr: « premier

en: last »
fr: dernier »

en: Offset
fr: Décalage

en: Transaction type
fr: Type de transaction

en: About
fr: À propos

en: Reports
fr: Rapports

en: Expense
fr: Dépense

en: This week
fr: Cette semaine

en: This month
fr: Ce mois

en: This year
fr: Cette année

en: File could not be uploaded.
fr: Le fichier n'a pas pu être transféré.

en: Last week
fr: Semaine dernière

en: Last year
fr: Année dernière

en: Uses
fr: Utilisations

en: Last 30 days
fr: 30 derniers jours

en: Finished with an error.
fr: Terminé avec erreur

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Total votes: @votes
fr: Total des votes : @votes

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
fr: Votre vote n'a pas pu être enregistré car vous n'avez sélectionné aucun des choix.

en: Your vote has been recorded.
fr: Votre vote a été enregistré.

en: Delete items
fr: Supprimer les éléments

en: Operations links
fr: Liens d'actions

en: Your vote was cancelled.
fr: Votre vote a été annulé.

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Edit @label
fr: Modifier @label

en: Master
fr: Principal

en: Import transactions
fr: Importer des transactions

en: Delete form
fr: Supprimer le formulaire

en: Displaying @start - @end of @total
fr: Affichage de @start à @end sur @total

en: Are you sure you want to delete all items from the feed %feed?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer tous les éléments du flux %feed ?

en: Cancel vote
fr: Annuler le vote

en: There are no settings yet.
fr: Il n'y a pas encore de paramètres.
