Expense Tracker (1.3.2) - en to pt translation catalogue (37 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Eliminar

en: Submit
pt: Enviar

en: Operations
pt: Operações

en: Author
pt: Autor

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Category
pt: Categoria

en: View
pt: Mostrar

en: Teaser
pt: Resumo

en: Last month
pt: No mês passado

en: n/a
pt: não disponível

en: View results
pt: Ver resultados

en: Created
pt: Criado

en: All
pt: Todos

en: Vote
pt: Votar

en: Authored by
pt: Criado por

en: Amount
pt: Quantia

en: Note
pt: Nota

en: Repeat
pt: Repetir

en: Choices
pt: Escolhas

en: Repeat end date
pt: Repita a data de término

en: Language code
pt: Código de idioma

en: Transaction type
pt: Tipo de transição

en: About
pt: Sobre

en: Reports
pt: Relatórios

en: This month
pt: Este mês

en: This year
pt: Este ano

en: Last week
pt: Na semana passada

en: Last year
pt: No ano passado

en: Uses
pt: Usos

en: Last 30 days
pt: Últimos 30 dias

en: Finished with an error.
pt: Terminou com um erro.

en: Delete items
pt: Eliminar itens.

en: Edit @label
pt: Editar @label

en: Are you sure you want to delete all items from the feed %feed?
pt: Tem a certeza que quer remover todos os itens do feed %feed?

en: Last 7 days
pt: Últimos 7 dias
