Experian Validation (8.x-1.0) - en to fa translation catalogue (5 entries)

en: Country
fa: کشور

en: Textfield size
fa: اندازه فیلد متن

en: Placeholder
fa: جایگذار

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fa: متنی که در داخل فیلد نمایش داده می شود تا زمانی که مقداری وارد شود. این راهنمایی معمولاً یک مقدار نمونه یا توضیح مختصری از قالب مورد انتظار است.

en: Textfield size: @size
fa: اندازه فیلد متن: @size
