Experian Validation (8.x-1.0) - en to de translation catalogue (9 entries)

en: Country
de: Land

en: Textfield size
de: Größe des Textfeldes

en: Web Service
de: Webdienst

en: Placeholder
de: Platzhalter

en: API Token
de: API-Token

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
de: Text, der bis zur Eingabe eines Wertes im Feld angezeigt wird. Dies ist üblicherweise ein Beispiel für das erwartete Format oder eine kurze Beschreibung.

en: Placeholder: @placeholder
de: Platzhalter: @placeholder

en: No placeholder
de: Kein Platzhalter

en: Textfield size: @size
de: Größe des Textfeldes: @size
