Experian Validation (8.x-1.0) - en to ja translation catalogue (8 entries)

en: Country
ja: 国

en: Textfield size
ja: テキストフィールドサイズ

en: Placeholder
ja: プレースホルダー

en: API Token
ja: API トークン

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ja: 値が入力されるまで、フィールドの内側に表示される文字列。このヒントは、サンプルの値か、あるいはフォーマットの簡潔な説明であることが多いです。

en: Placeholder: @placeholder
ja: プレースホルダー: @placeholder

en: No placeholder
ja: プレースホルダー無し

en: Textfield size: @size
ja: テキストフィールドサイズ: @size
