Experience (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Value
it: Valore

en: Number
it: Numero

en: Default
it: Predefinito

en: Month
it: Mese

en: Months
it: Mesi

en: Above
it: Sopra

en: Within
it: Dentro

en: @min and @max
it: @min e @max

en: Years
it: Anni

en: About
it: Informazioni

en: Uses
it: Usa

en: Numeric
it: Numerico

en: exposed
it: esposto

en: And max
it: E max

en: And
it: E

en: Field types
it: Tipi di campo

en: Starting year
it: Anno di inizio

en: grouped
it: raggruppati
