Experience Builder (0.2.1-alpha1) - en to bn translation catalogue (13 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Pages
bn: পৃষ্ঠাসমূহ

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Type
bn: টাইপ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Image
bn: ছবি

en: Category
bn: বিভাগ

en: Name
bn: নাম

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Format
bn: ফরম্যাট

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে
