Experience Builder (0.2.1-alpha6) - en to am translation catalogue (19 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Pages
am: ገፆች

en: Status
am: ሁኔታ

en: Value
am: እሴት

en: Type
am: ዓይነት

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Edit
am: አርትእ

en: Name
am: ስም

en: Label
am: መሰየሚያ

en: View
am: ትይታ

en: Component
am: ምንዝር

en: ID
am: አይዲ

en: Page
am: ገጽ

en: Authored on
am: የተደረሰበት ግዜ

en: Default value
am: ነባሪ እሴት

en: Blocks
am: ጥምረቶች

en: Bundle
am: ቅርቅብ

en: Target entity type
am: የመቀበያ አካሉ ዓይነት
