Experience Builder (0.3.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (50 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Pages
hu: Oldalak

en: Status
hu: Állapot

en: Value
hu: Érték

en: Type
hu: Típus

en: page
hu: oldal

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Image
hu: Kép

en: Category
hu: Kategória

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: View
hu: Megtekintés

en: Format
hu: Formátum

en: Theme
hu: Smink

en: theme
hu: smink

en: Component
hu: Összetevő

en: Components
hu: Összetevők

en: ID
hu: Azonosító

en: Page
hu: Oldal

en: Revision ID
hu: Változatazonosító

en: URL alias
hu: Webcímálnév

en: Other
hu: Egyéb

en: Pattern
hu: Minta

en: pattern
hu: minta

en: Authored on
hu: Beküldés ideje

en: Changed
hu: Módosítva

en: Content templates
hu: Tartalomsablonok

en: Default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték

en: Reason
hu: Ok

en: Examples
hu: Példák

en: Blocks
hu: Blokkok

en: Usage
hu: Használat

en: Patterns
hu: Minták

en: Editable
hu: Szerkeszthető

en: Metatags
hu: Meta jelölők

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Meta description
hu: Meta leírás

en: Entity Type
hu: Entitástípus

en: Default values
hu: Alapértelmezés szerinti értékek

en: Machine Name
hu: Programok által olvasható név

en: Incompatible
hu: Inkompatibilis

en: pages
hu: oldalak

en: Component name
hu: Összetevő neve

en: component
hu: összetevő

en: Enabled components
hu: Engedélyezett komponensek

en: Target entity type
hu: Cél-entitástípus

en: components
hu: összetevők

en: Block plugin ID
hu: Blokkbeépülő azonosítója

en: Insert selected
hu: Kijelölt beillesztése
