Experience Builder (0.3.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (41 entries)

en: Title
pt: Título

en: Pages
pt: Páginas

en: Value
pt: Valor

en: Type
pt: Tipo

en: page
pt: página

en: Disabled
pt: Desativado

en: Edit
pt: Editar

en: Image
pt: Imagem

en: Category
pt: Categoria

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: View
pt: Ver

en: Format
pt: Formato

en: Theme
pt: Tema

en: theme
pt: tema

en: Component
pt: Componente

en: Components
pt: Componentes

en: Page
pt: Página

en: Revision ID
pt: ID da revisão

en: URL alias
pt: Apelido de URL

en: Other
pt: Outros

en: Pattern
pt: Padrão

en: Authored on
pt: Escrito em

en: Changed
pt: Alterado

en: Default value
pt: Valor padrão

en: Reason
pt: Motivo

en: Examples
pt: Exemplos

en: Blocks
pt: Blocos

en: Usage
pt: Uso

en: Patterns
pt: Padrões

en: Editable
pt: Editável

en: Bundle
pt: Pacote

en: Entity Type
pt: Tipo de entidade

en: Default values
pt: Valores padrão

en: Machine Name
pt: Nome de Máquina

en: Fallback
pt: Retorno

en: Component name
pt: Nome do componente

en: Enabled components
pt: Componentes habilitados

en: Target entity type
pt: Tipo de entidade alvo

en: Insert selected
pt: Inserir selecionado(s)

en: Single-Directory Components
pt: Componentes de diretório único
