Experience Builder (0.4.0-alpha1) - en to bg translation catalogue (30 entries)

en: Home
bg: Каталог

en: Title
bg: Заглавие

en: Pages
bg: Страници

en: Status
bg: Статус

en: Operations
bg: Действия

en: Content
bg: Съдържание

en: Value
bg: Стойност

en: Type
bg: Тип

en: Description
bg: Описание

en: Disabled
bg: Деактивиран

en: Enabled
bg: Активиран

en: Edit
bg: Редактирай

en: Image
bg: Снимка

en: Category
bg: Категория

en: Settings
bg: Настройки

en: Name
bg: Име

en: Label
bg: Заглавие

en: Summary
bg: Обзор

en: View
bg: Прегледай

en: Format
bg: Формат

en: theme
bg: тема

en: Page
bg: Страница

en: Custom
bg: Персонализиран

en: URL alias
bg: URL синоними

en: Medium
bg: Среда

en: Other
bg: Други

en: Authored on
bg: Написано на

en: Source
bg: Източник

en: Reason
bg: Причина

en: Blocks
bg: Блокове
