Experience Builder (0.4.0-alpha1) - en to eu translation catalogue (43 entries)

en: Home
eu: Azala

en: Title
eu: Izenburua

en: Pages
eu: Orriak

en: Status
eu: Egoera

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Content
eu: Edukia

en: Value
eu: Balioa

en: Type
eu: Mota

en: Description
eu: Azalpena

en: page
eu: orria

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Edit
eu: Editatu

en: Image
eu: Irudia

en: Category
eu: Kategoria

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Name
eu: Izena

en: Label
eu: Etiketa

en: Summary
eu: Laburpena

en: View
eu: Bista

en: Format
eu: Formatua

en: Theme
eu: Tema

en: theme
eu: tema

en: Component
eu: Osagaia

en: ID
eu: IDa

en: Page
eu: Orria

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: URL alias
eu: URL ezizenak

en: Term
eu: Termino

en: Medium
eu: Ertaina

en: Other
eu: Bestea

en: Condition
eu: Baldintza

en: Authored on
eu: Noiz egina:

en: Source
eu: Iturburua

en: Changed
eu: Aldatuta

en: Default value
eu: Balio lehenetsia

en: Examples
eu: Adibideak

en: Blocks
eu: Blokeak

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: Patterns
eu: Ereduak

en: Starts with
eu: Hasten da zerekin

en: Default values
eu: Balio lehenetsiak

en: pages
eu: orriak
