Experience Builder (0.4.0-alpha1) - en to is translation catalogue (36 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: Pages
is: Síður

en: Status
is: Staða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Value
is: Gildi

en: Type
is: Gerð

en: Description
is: Lýsing

en: page
is: síða

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Edit
is: Breyta

en: Image
is: Mynd

en: Category
is: Flokkur

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: Summary
is: Samantekt

en: View
is: Skoða

en: Format
is: Stílsnið

en: Theme
is: Þema

en: theme
is: þema

en: Component
is: Íhlutur

en: Versions
is: Útgáfur

en: Components
is: Íhlutir

en: ID
is: Kenni

en: Page
is: Síða

en: Custom
is: Sérsniðið

en: Term
is: Hugtak

en: Medium
is: Miðlungs

en: Default value
is: Sjálfgildi

en: Examples
is: Dæmi

en: Blocks
is: Blokkir

en: Starts with
is: Byrjar á

en: Machine Name
is: Tölvuvænt nafn
