Experience Builder (0.4.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (66 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Title
uk: Заголовок

en: Pages
uk: Сторінки

en: Status
uk: Стан

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: Value
uk: Значення

en: Type
uk: Тип

en: Description
uk: Опис

en: page
uk: сторінка

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Edit
uk: Редагувати

en: Image
uk: Зображення

en: Category
uk: Категорія

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Summary
uk: Резюме

en: View
uk: Перегляд

en: Format
uk: Формат

en: Theme
uk: Тема

en: theme
uk: тема

en: Component
uk: Компонент

en: Versions
uk: Версії

en: Components
uk: Компоненти

en: Page
uk: Сторінка

en: Custom
uk: Власний

en: Revision ID
uk: ID редакції

en: URL alias
uk: URL-синонім

en: Term
uk: Термін

en: Medium
uk: Середній

en: Other
uk: Інше

en: Pattern
uk: Шаблон

en: Condition
uk: Умова

en: pattern
uk: шаблон

en: Authored on
uk: Створено

en: Source
uk: Джерело

en: Parameters
uk: Параметри

en: Changed
uk: Змінено

en: Content templates
uk: Шаблони вмісту сторінки

en: Default value
uk: Базове значення

en: Reason
uk: Підстава

en: Examples
uk: Приклади

en: Blocks
uk: Блоки

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Campaign
uk: Кампанія

en: Patterns
uk: Шаблони

en: Editable
uk: Можна редагувати

en: Parameter
uk: Параметр

en: Metatags
uk: Мета-теги

en: Starts with
uk: Починається з

en: Bundle
uk: Пакет

en: Entity Type
uk: Тип сутності

en: Default values
uk: Базові значення

en: Delete component
uk: Видалити компонент

en: Machine Name
uk: Машинна Назва

en: pages
uk: сторінок

en: Fallback
uk: Запасний рядок

en: Component name
uk: Назва компоненту

en: Enabled components
uk: Увімкнені компоненти

en: Target entity type
uk: Тип цільової сутності

en: Block plugin ID
uk: ID плаґіна блоку

en: Component ID
uk: ID компонента

en: Insert selected
uk: Вибрана вставка

en: Single-Directory Components
uk: Компоненти з одним каталогом
