Exportable controllers (1.0.3) - en to de translation catalogue (15 entries)

en: Title
de: Titel

en: Delete
de: Löschen

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Path
de: Pfad

en: Active
de: Aktiv

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Requirements
de: Voraussetzungen

en: Permission
de: Berechtigung

en: Machine name
de: Systemname

en: - Select -
de: - Auswählen -

en: Successfully updated @language translation.
de: Übersetzung für @language erfolgreich aktualisiert.

en: content @type: deleted @label.
de: Inhalt @type: @label wurde gelöscht.
