Exportable controllers (1.0.3) - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Path
hi: मार्ग

en: ID
hi: आईडी

en: Active
hi: सक्रिय

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Permission
hi: अनुमति

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: SEO
hi: खोज इंजन अनुकूलन
