Exportable controllers (1.0.4) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Path
id: Jalur

en: Active
id: Aktif

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Permission
id: Kewenangan

en: Machine name
id: Nama mesin

en: - Select -
id: - Pilih -
