Exportable controllers (1.0.5) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Sì

en: Path
it: Percorso

en: Active
it: Attivo

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Requirements
it: Requisiti

en: Permission
it: Permesso

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Successfully updated @language translation.
it: Aggiornata con successo la traduzione in @language.
