Extended Logger (1.0.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Value
pt: Valor

en: Logging
pt: Autenticando

en: File
pt: Arquivo

en: None
pt: Nenhum

en: Message
pt: Mensagem

en: Field
pt: Campo

en: Time
pt: Hora

en: Database
pt: Banco de dados

en: Severity
pt: Severidade

en: Field name
pt: Nome do campo

en: Channel
pt: Canal

en: Display fields
pt: Exibir campos

en: Enabled fields
pt: Campos habilitados

en: Data
pt: Dados

en: Output
pt: Saída

en: Syslog facility
pt: Instalação do Syslog

en: Depending on the system configuration, Syslog and other logging tools use this code to identify or filter messages from within the entire system log.
pt: Dependendo da configuração do sistema, Syslog e outras ferramentas de log usam este código para identificar ou filtrar mensagens em todo o sistema de log.

en: Syslog identity
pt: Identidade de syslog

en: A string that will be prepended to every message logged to Syslog. If you have multiple sites logging to the same Syslog log file, a unique identity per site makes it easy to tell the log entries apart.
pt: Uma string que será adicionada antes de todas as mensagens anotadas no Syslog. Se mais de um site escrevendo no mesmo registro Syslog, um identificador para cada site vai ajudar a diferenciá-los.

en: The severity level of the event; ranges from 0 (Emergency) to 7 (Debug).
pt: O nível de severidade do evento; varia de 0 (Emergência) a 7 (Depuração).
