Extended Logger (1.3.0-beta1) - en to ar translation catalogue (17 entries)

en: Value
ar: القيمة

en: Logging
ar: تسجيل

en: File
ar: ملف

en: None
ar: لا شيء

en: Message
ar: الرسالة

en: General settings
ar: الإعدادات العامة

en: Field
ar: الحقل

en: Time
ar: الوقت

en: Database
ar: قاعدة البيانات

en: Severity
ar: الحدة

en: Field name
ar: اسم الحقل

en: Syslog
ar: سجل النظام

en: Data
ar: المعطيات

en: Syslog facility
ar: خدمة Syslog (سجل النظام)

en: Depending on the system configuration, Syslog and other logging tools use this code to identify or filter messages from within the entire system log.
ar: بحسب إعدادات النظام، Syslog وأدوات التسجيل تستخدم هذا الكود لتعريف أو فلترة رسائل سجل النظام بأكمله.

en: Syslog identity
ar: هوية Syslog

en: A string that will be prepended to every message logged to Syslog. If you have multiple sites logging to the same Syslog log file, a unique identity per site makes it easy to tell the log entries apart.
ar: العبارة التي ستتم إضافتها قبل كل رسالة مخزنة على Syslog. إذا كان لديك عدة مواقع تكتب على نفس ملف Syslog، فتعيين هوية فريدة لكل موقع يسهل من قراءة السجلات.
