Extension reference (1.0.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: Type
pt: Tipo

en: Field
pt: Campo

en: Theme
pt: Tema

en: Module
pt: Módulo

en: Profile
pt: Perfil

en: Target type
pt: Tipo destino

en: Reference
pt: Referência

en: Default value
pt: Valor padrão

en: Extension
pt: Extensão
