External DB Login (8.x-1.0-alpha02) - en to tr translation catalogue (8 entries)

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Password
tr: Parola

en: Hostname
tr: Sunucu adı

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Login attempt failed for %user.
tr: %user için giriş denemesi başarısız.

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
tr: Üzgünüz, kullanıcı adı veya parola tanınmıyor. <a href="@password">Parolanızı mı unuttunuz?</a>

en: -Select-
tr: -Seçiniz-

en: MySQL, MariaDB, Percona Server, or equivalent
tr: MySQL, MariaDB, Percona Server, ya da benzeri
