External DB Login (8.x-1.0-alpha03) - en to cy translation catalogue (6 entries)

en: Username
cy: Enw defnyddiwr

en: Password
cy: Cyfrinair

en: Hostname
cy: Enw gwesteiwr

en: Configuration
cy: Ffurfweddiad

en: Login attempt failed for %user.
cy: Ymgais mewngofnodi wedi methu i %user.

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
cy: Mae'n ddrwg gen i, methu adnabod yr enw defnyddiwr nag y cyfrinair. <a href="@password">A ydych wedi anghofio eich cyfrinair?</a>.
