External Entities (3.0.0-alpha5) - en to hr translation catalogue (35 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Delete
hr: Ukloni

en: Content
hr: Sadržaj

en: yes
hr: da

en: List
hr: Popis

en: Description
hr: Opis

en: Language
hr: Jezik

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Version
hr: Inačica

en: Edit
hr: Uredi

en: Name
hr: Naziv

en: Field
hr: Polje

en: View
hr: Pregled

en: Notes
hr: Bilješke

en: Files
hr: Datoteke

en: no
hr: ne

en: File ID
hr: ID datoteke

en: Fields
hr: Polja

en: Caching
hr: Priručna memorija

en: Parameters
hr: Parametri

en: Read only
hr: Samo za čitanje

en: Storage
hr: Spremnik

en: Manage fields
hr: Upravljanje poljima

en: Mapping
hr: Mapiranje

en: @type: updated %title.
hr: @type: osvježen %title.

en: @type: added %title.
hr: @type: %title je dodan.

en: - Select -
hr: - Odaberi -

en: Entity type
hr: Vrsta entiteta

en: Boolean
hr: Boleanski

en: @type %title has been created.
hr: @type %title je stvoren.

en: @type %title has been updated.
hr: @type %title je osvježen.

en: Date and time
hr: Datum i vrijeme

en: Text format
hr: Oblik unosa

en: Manage display
hr: Uredi prikaz

en: <em>Edit @type</em> @title
hr: <em>Uredi @type</em> @title
