External Entities (3.0.0-beta2) - en to da translation catalogue (85 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Delete
da: Slet

en: Content
da: Indhold

en: yes
da: ja

en: List
da: Vis

en: Remove
da: Fjern

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: all
da: alle

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: Name
da: Navn

en: Field
da: Felt

en: Default
da: Standard

en: View
da: Vis

en: Notes
da: Noter

en: Files
da: Filer

en: no
da: nej

en: Separator
da: Skilletegn

en: Page
da: Side

en: File ID
da: Fil-ID

en: Fields
da: Felter

en: Mode
da: Tilstand

en: Desc
da: Faldende

en: Filters
da: Filtre

en: Sort by
da: Sortér efter

en: seconds
da: sekunder

en: API key
da: API-nøgle

en: Constant
da: Konstant

en: Parameters
da: Parametre

en: Query
da: Forespørgsel

en: Reversed
da: Omvendt

en: Authentication
da: Godkendelse

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Base path
da: Basissti

en: Read only
da: Læse

en: Storage
da: Lagring

en: Apply
da: Udfør

en: Simple
da: Simpel

en: Manage fields
da: Håndtér felter

en: Mapping
da: Kobling

en: @type: updated %title.
da: @type: %title opdateret.

en: @type: added %title.
da: @type: %title tilføjet.

en: Offset
da: Forskydning

en: Field mapping
da: Felt mapning

en: Ordered list
da: Ordnet liste

en: Unordered list
da: Uordnet liste

en: - Select -
da: - Vælg -

en: starting from @count
da: startende med @count

en: Entity type
da: Entity-type

en: Display type
da: Display-type

en: Boolean
da: Boolsk

en: @type %title has been created.
da: @type %title oprettet.

en: @type %title has been updated.
da: @type %title opdateret.

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Date and time
da: Dato og tid

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Text format
da: Tekstformat

en: (first item is 0)
da: (første element er 0)

en: (start from last values)
da: (start fra seneste værdier)

en: Number of pages
da: Antal sider

en: Manage display
da: Håndtér visning

en: <em>Edit @type</em> @title
da: <em>Redigér @type</em> @title

en: Save format
da: Gem format

en: Page number
da: Sidenummer

en: Asc
da: Stigende

en: Multiple field settings
da: Indstillinger for flere værdier

en: Display all values in the same row
da: Vis alle værdier i den samme række

en: Display @count value(s)
da: Vis @count værdi(er)

en: Raw @column
da: Rå @column

en: If checked, multiple values for this field will be shown in the same row. If not checked, each value in this field will create a new row. If using group by, please make sure to group by "Entity ID" for this setting to have any effect.
da: Markér dette for at vise flere værdier for dette felt på den samme række. Ellers vil hver værdi i dette felt resultere i en ny række. Hvis du bruger gruppering skal du sikre dig at du grupperer på "Entity ID" for at denne indstilling kan have nogen virkning.

en: Rendered entity
da: Renderet entity

en: Manage form display
da: Håndtér visning af formular

en: First and last only
da: Kun første og sidste

en: There was a problem creating field %label: @message
da: Der opstod et problem under oprettelse af feltet %label: @message

en: Number of values is required.
da: Antallet af værdier er påkrævet.

en: The file ID.
da: Filens ID.

en: no caching
da: ingen caching

en: Renders an entity in a view mode.
da: Renderer en entity i en view mode.

en: Updated alias for %label @id.
da: Opdaterede alias for %label @id.
