External Entities (3.0.0-beta5) - en to ar translation catalogue (55 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Delete
ar: حذف

en: Content
ar: المحتوى

en: yes
ar: نعم

en: List
ar: لائحة

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Disabled
ar: معطل

en: Version
ar: النسخة

en: all
ar: الكل

en: Edit
ar: تحرير

en: Name
ar: الاسم

en: Field
ar: الحقل

en: View
ar: عرض

en: Notes
ar: ملحوظات

en: ID
ar: المعرف ID

en: Files
ar: الملفات

en: no
ar: لا

en: Separator
ar: فاصل

en: File ID
ar: معرف الملف

en: Fields
ar: الحقول

en: Mode
ar: النمط

en: Caching
ar: التخزين المؤقت

en: Filters
ar: المرشحات

en: Query
ar: استفسار

en: Info
ar: معلومات

en: Reversed
ar: معكوس

en: Authentication
ar: المصادقة

en: Read only
ar: للقراءة فقط

en: Manage fields
ar: تسيير الحقول

en: Mapping
ar: إقران

en: @type: updated %title.
ar: @type: تم تحديث %title.

en: @type: added %title.
ar: @type: تمت إضافة %title.

en: Pager
ar: دليل الصفحات

en: - Select -
ar: - اختر -

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Display type
ar: نوع العرض

en: Boolean
ar: قيمة منطقية

en: Bundle
ar: الحزمة

en: @type %title has been created.
ar: تم إنشاء ال@type‏ %title.

en: @type %title has been updated.
ar: تم تحديث ال@type‏ %title.

en: Placeholder
ar: الرمز البديل

en: Date and time
ar: التاريخ والتوقيت

en: Text format
ar: تنسيق النص

en: (first item is 0)
ar: أول عنصر هو 0

en: (start from last values)
ar: ابدأ من القيمة الأخيرة

en: Number of pages
ar: عدد الصفحات

en: Manage display
ar: تسيير العرض

en: <em>Edit @type</em> @title
ar: تعديل @title (@type)

en: Save format
ar: حفظ الصيغة

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Manage form display
ar: إدارة عرض النموذج

en: Number of values is required.
ar: عدد القيم مطلوب

en: The file ID.
ar: معرف الملف
