External Entity (Consumer) (1.0.0-rc1) - en to da translation catalogue (23 entries)

en: Title
da: Titel

en: Operations
da: Handlinger

en: Username
da: Brugernavn

en: Description
da: Beskrivelse

en: Edit
da: Redigér

en: Search
da: Søg

en: Password
da: Adgangskode

en: - None -
da: - Ingen -

en: Category
da: Kategori

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Are you sure you want to delete %label?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %label?

en: - Select -
da: - Vælg -

en: Add @type
da: Tilføj @type

en: Invalid display id @display
da: Ugyldig display-ID @display

en: There are no @types available to add.
da: Der er ingen @types at tilføje.

en: - All -
da: - Alle -

en: Add and configure @types
da: Tilføj og konfigurér @types

en: Rendered entity
da: Renderet entity

en: Reference type
da: Referencetype

en: No view mode selected
da: Ingen view mode valgt

en: Selected:
da: Valgt:

en: Recursive rendering detected when rendering entity %entity_type: %entity_id, using the %field_name field on the %parent_entity_type:%parent_bundle %parent_entity_id entity. Aborting rendering.
da: Rekursiv gengivelse, der registreres ved gengivelse af objektet %entity_type: %entity_id ved hjælp af feltet %field_name på objektet %parent_entity_type:%parent_bundle %parent_entity_id. Afbryder gengivelsen.
