External Entity (Consumer) (1.0.0-rc1) - en to hi translation catalogue (22 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Type
hi: प्रकार

en: Description
hi: उल्लेख

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Search
hi: खोज

en: Password
hi: कूटशब्द

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Category
hi: वर्ग

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Authentication Settings
hi: ऑथेंटिकेशन सेटिंग्स

en: ID
hi: आईडी

en: Are you sure you want to delete %label?
hi: क्या आप वाकई %label हटाना चाहते हैं?

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: Add @type
hi: @type जोड़ें

en: - All -
hi: -सभी-

en: UUID
hi: युयुआइङी

en: View mode
hi: दृश्य प्रणाली

en: Rendered entity
hi: रेंडर की गई इकाई

en: Reference type
hi: संदर्भ प्रकार
