External Entity (Consumer) (1.0.0-rc1) - en to it translation catalogue (23 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Operations
it: Operazioni

en: Username
it: Nome utente

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Edit
it: Modifica

en: Search
it: Cerca

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Category
it: Categoria

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Are you sure you want to delete %label?
it: Vuoi davvero eliminare %label?

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Add @type
it: Aggiungi @type

en: Invalid display id @display
it: Scorretto id visualizzazione @display

en: There are no @types available to add.
it: Non ci sono @types disponibili da aggiungere.

en: - All -
it: - Tutto -

en: Resource
it: Risorsa

en: View mode
it: Modo di visualizzazione

en: Add and configure @types
it: Aggiungi e configura @types

en: Rendered entity
it: Entità visualizzata

en: Reference type
it: Tipo di riferimento

en: Selected:
it: Selezionato:
