External Entity (Consumer) (1.0.0-rc1) - en to ja translation catalogue (29 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Operations
ja: 操作

en: Username
ja: ユーザー名

en: Type
ja: タイプ

en: Description
ja: 説明

en: Edit
ja: 編集

en: Search
ja: 検索

en: Password
ja: パスワード

en: - None -
ja: - なし -

en: Category
ja: カテゴリー

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Are you sure you want to delete %label?
ja: %label を本当に削除しますか？

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Add @type
ja: @typeを追加

en: Variations
ja: バリエーション

en: Invalid display id @display
ja: 不正なディスプレイID @display

en: There are no @types available to add.
ja: 追加できる@typesがありません。

en: - All -
ja: - 全て -

en: Resource
ja: リソース

en: View mode
ja: ビュー・モード

en: Add and configure @types
ja: @typesを追加して設定

en: Rendered entity
ja: 描画されたエンティティ

en: Reference type
ja: 参照タイプ

en: No view mode selected
ja: ビューモードが選択されていません

en: Selected:
ja: 選択済み:

en: Entity browser bulk select form
ja: エンティティブラウザー一括選択フォーム

en: Add a form element that lets you use a view as a base to select entities in entity browser.
ja: エンティティブラウザーでエンティティを選択するためにビューズを基準として使えるフォーム要素を追加します。

en: Recursive rendering detected when rendering entity %entity_type: %entity_id, using the %field_name field on the %parent_entity_type:%parent_bundle %parent_entity_id entity. Aborting rendering.
ja: %parent_entity_type:%parent_bundle %parent_entity_id エンティティの %field_name フィールドを使用しているエンティティ %entity_type: %entity_id をレンダリング中に再帰的なレンダリングを検知しました。レンダリングを中断しています。
