External Entity (Consumer) (1.0.0-rc1) - en to kn translation catalogue (16 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Resource
kn: ಸಂಪನ್ಮೂಲಗಳು

en: Connection
kn: ಸಂಪರ್ಕ

en: Entity Type
kn: ಎಂಟಿಟಿಯ ಬಗೆ

en: Connection Type
kn: ಸಂಪರ್ಕದ ಬಗೆ
