External Entity (Consumer) (1.0.0-rc1) - en to oc translation catalogue (23 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Operations
oc: Accions

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: Type
oc: Tipe

en: Description
oc: Descripcion

en: Edit
oc: Modificar

en: Search
oc: Recercar

en: Password
oc: Senhal

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Category
oc: Categoria

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: - Select -
oc: - Seleccionar -

en: Add @type
oc: Apondre @type

en: Invalid display id @display
oc: Identificant (ID) de l'afichatge @display invalid

en: There are no @types available to add.
oc: I a pas cap de @types disponible a apondre.

en: - All -
oc: - Tot -

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion

en: Entity Bundle
oc: Paquet d'Entitat

en: Add and configure @types
oc: Apondre e configurar @types

en: Rendered entity
oc: Entitat rendutda
