External Entity (Consumer) (1.0.0-rc1) - en to ru translation catalogue (33 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Operations
ru: Операции

en: Username
ru: Имя пользователя

en: Type
ru: Тип

en: Description
ru: Описание

en: Edit
ru: Редактировать

en: Search
ru: Поиск

en: Password
ru: Пароль

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Category
ru: Категория

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Authentication Settings
ru: Настройки авторизации

en: Variation
ru: Вариант

en: Are you sure you want to delete %label?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %label?

en: - Select -
ru: - Выберите -

en: Add @type
ru: Добавить @type

en: Variations
ru: Вариации

en: Invalid display id @display
ru: Неверный идентификатор отображения @display

en: There are no @types available to add.
ru: @types, доступные для добавления, отсутствуют.

en: - All -
ru: - Все -

en: Resource
ru: Ресурс

en: Connection
ru: Соединение

en: Entity Type
ru: Тип сущности

en: Add Connection
ru: Добавить отношение

en: View mode
ru: Режим просмотра

en: Entity Bundle
ru: Подтип сущности

en: Add and configure @types
ru: Добавить и настроить @types

en: Rendered entity
ru: Готовая к выводу сущность

en: Reference type
ru: Тип связи

en: No view mode selected
ru: Режима просмотра не выбран

en: Selected:
ru: Выбрано:

en: Recursive rendering detected when rendering entity %entity_type: %entity_id, using the %field_name field on the %parent_entity_type:%parent_bundle %parent_entity_id entity. Aborting rendering.
ru: Обнаружена рекурсивная визуализация при визуализации объекта %entity_type: %entity_id с использованием поля %field_name в объекте %parent_entity_type: %parent_bundle %parent_entity_id. Прерывание рендеринга.
