External Entity (Consumer) (1.0.0-rc1) - en to tr translation catalogue (24 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Operations
tr: İşlemler

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Type
tr: Tip

en: Description
tr: Açıklama

en: Edit
tr: Düzenle

en: Search
tr: Ara

en: Password
tr: Parola

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Category
tr: Kategori

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Are you sure you want to delete %label?
tr: %label etiketini silmek istediğinize emin misiniz?

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: Add @type
tr: @type ekle

en: Invalid display id @display
tr: Geçersiz ekran id @display

en: There are no @types available to add.
tr: Eklenebilir @types yok.

en: - All -
tr: - Tümü -

en: View mode
tr: Görünüm kipi

en: Add and configure @types
tr: @types ekle ve yapılandır

en: Rendered entity
tr: Oluşturulmuş varlık

en: Reference type
tr: Referans tipi

en: No view mode selected
tr: Görüntüleme kipi seçilmedi

en: Selected:
tr: Seçilen:
