External Entity (Consumer) (1.0.0-rc1) - en to uk translation catalogue (37 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Operations
uk: Операції

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Type
uk: Тип

en: Description
uk: Опис

en: Edit
uk: Редагувати

en: Search
uk: Пошук

en: Password
uk: Пароль

en: - None -
uk: - Немає -

en: Category
uk: Категорія

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Authentication Settings
uk: Настроювання авторизації

en: Variation
uk: Варіант

en: Are you sure you want to delete %label?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %label?

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Add @type
uk: Додати тип @type

en: Variations
uk: Варіації

en: Invalid display id @display
uk: Неприпустимий ідентифікатор відображення @display

en: Server URL
uk: Адреса (URL) сервера

en: Connection Settings
uk: Параметри з’єднання

en: There are no @types available to add.
uk: @types, доступні для додавання, відсутні.

en: - All -
uk: - Усе -

en: Resource
uk: Ресурс

en: Connection
uk: З'єднання

en: Entity Type
uk: Тип сутності

en: Connection Type
uk: Тип з’єднання

en: Add Connection
uk: Додати з’єднання

en: View mode
uk: Режим перегляду

en: Entity Bundle
uk: Пакет сутності

en: Add and configure @types
uk: Додати і налаштувати @types

en: Rendered entity
uk: Згенерована сутність

en: View Mode
uk: Режим перегляду

en: Reference type
uk: Тип посилання

en: No view mode selected
uk: Жодного режиму перегляду не вибрано

en: Selected:
uk: Вибрано:

en: Recursive rendering detected when rendering entity %entity_type: %entity_id, using the %field_name field on the %parent_entity_type:%parent_bundle %parent_entity_id entity. Aborting rendering.
uk: Під час генерування сутності %entity_type: %entity_id використовуючи поле %field_name на сутності %parent_entity_type:%parent_bundle %parent_entity_id виявлено рекурсію. Генерування перервано.
