External Entity (Consumer) (1.0.0-rc1) - en to vi translation catalogue (21 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Operations
vi: Thao tác

en: Username
vi: Tên người dùng

en: Type
vi: Kiểu

en: Description
vi: Mô tả

en: Edit
vi: Sửa

en: Search
vi: Tìm kiếm

en: Password
vi: Mật khẩu

en: - None -
vi: - Không -

en: Category
vi: Mục phân loại

en: Name
vi: Tên

en: Label
vi: Nhãn

en: ID
vi: Mã

en: - Select -
vi: - Chọn -

en: Add @type
vi: Thêm @type

en: There are no @types available to add.
vi: Không có sẵn @types nào để thêm.

en: - All -
vi: - Tất cả -

en: Resource
vi: Tài nguyên

en: Connection
vi: Kết nối

en: View mode
vi: Chế độ hiển thị

en: Add and configure @types
vi: Thêm và cấu hình kiểu @types
