External Entity Server (1.0.0-rc1) - en to hu translation catalogue (20 entries)

en: Label
hu: Címke

en: Domain
hu: Domén

en: Found
hu: Találat

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Missing
hu: Hiányzik

en: Authentication
hu: Azonosítás

en: Mapping
hu: Leképzés

en: Domains
hu: Domének

en: Field Name
hu: Mező neve

en: - Select -
hu: - Választás -

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: -- None --
hu: -- Nincs --

en: Resource
hu: Erőforrás

en: Entity Type
hu: Entitástípus

en: Dependencies
hu: Függőségek

en: Exposed
hu: Felfedett

en: Entity Bundle
hu: Mezőköteg

en: Target Entity Type ID
hu: Cél-entitástípus azonosító

en: Authentication Provider
hu: Hitelesítésszolgáltató
