External Entity Server (1.0.0-rc1) - en to nl translation catalogue (19 entries)

en: Domain
nl: Domein

en: Found
nl: Gevonden

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Missing
nl: Ontbreekt

en: Authentication
nl: Authenticatie

en: Mapping
nl: Verwijzing

en: Domains
nl: Domeinen

en: Field Name
nl: Veldnaam

en: - Select -
nl: - Selecteren -

en: Properties
nl: Eigenschappen

en: Bundle
nl: Bundel

en: -- None --
nl: -- Geen --

en: Resource
nl: Bron

en: Entity Type
nl: Entiteitstype

en: Dependencies
nl: Afhankelijkheden

en: Entity Types
nl: Entiteitstypes

en: Exposed
nl: Zichtbaar gemaakt

en: Target Entity Type ID
nl: Doel-entiteitstype-ID

en: Authentication Provider
nl: Authenticatieprovider
