External Entity Server (1.0.0-rc1) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Label
pt: Etiqueta

en: Domain
pt: Domínio

en: Found
pt: Encontrado

en: Field Label
pt: Campo do rótulo

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: Missing
pt: Em falta

en: Authentication
pt: Autenticação

en: Mapping
pt: Mapeamento

en: Domains
pt: Domínios

en: - Select -
pt: - Selecionar -

en: Properties
pt: Propriedades

en: Bundle
pt: Pacote

en: Resource
pt: Recurso

en: Dependencies
pt: Dependências

en: Exposed
pt: Exposto

en: Target Entity Type ID
pt: ID do Tipo de Entidade de Destino

en: Authentication Provider
pt: Provedor de autenticação
