External Media (1.0.15) - en to sv translation catalogue (23 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Remove
sv: Ta bort

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: The configuration options have been saved.
sv: Inställningarna har sparats.

en: Views
sv: Vyer

en: Upload
sv: Ladda upp

en: Save Settings
sv: Spara inställningar

en: Client ID
sv: Klient ID

en: View Type
sv: Typ av vy

en: Scope
sv: Omfattning

en: No preview
sv: Ingen förhandsgranskning

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
sv: Titeln syns i en ruta när användaren för musen över bilden.

en: Remove selected
sv: Tag bort valda

en: Alternative text
sv: Alternativ text

en: Preview image style
sv: Förhandsgranska bildstil

en: no preview
sv: ingen förhandsgranskning

en: The preview image will be shown while editing the content.
sv: Bilden för förhandsvisning kommer att visas under tiden som du redigerar innehållet.

en: Choose a file
sv: Välj en fil

en: Progress indicator: @progress_indicator
sv: Förloppsindikator: @progress_indicator

en: Preview image style: @style
sv: Förhandsgranska bildstil: @style

en: Choose file...
sv: Välj fil...

en: Short description of the image used by screen readers and displayed when the image is not loaded. This is important for accessibility.
sv: Kort beskrivning av bilden som används av skärmläsare och visas om bilden inte laddas. Detta är viktigt för tillgängligheten.
