External Media (1.0.18) - en to ja translation catalogue (21 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Remove
ja: 削除

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: The configuration options have been saved.
ja: 設定オプションが保存されました。

en: Views
ja: ビュー

en: Upload
ja: アップロード

en: Save Settings
ja: 設定を保存

en: Scope
ja: スコープ

en: Redirect URL
ja: 転送先URL

en: No preview
ja: プレビューなし

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
ja: このタイトルは画像の上にマウスを置いた時、ツールチップに表示されます。

en: Remove selected
ja: 選択したものを削除

en: Alternative text
ja: 代替テキスト

en: Preview image style
ja: 画像スタイルのプレビュー

en: no preview
ja: プレビューなし

en: The preview image will be shown while editing the content.
ja: コンテンツを編集中にプレビュー画像が表示されます。

en: Choose a file
ja: ファイルを選択してください

en: Progress indicator: @progress_indicator
ja: 進捗表示方法: @progress_indicator

en: Preview image style: @style
ja: 画像スタイルのプレビュー: @style

en: Short description of the image used by screen readers and displayed when the image is not loaded. This is important for accessibility.
ja: この説明文は、スクリーンリーダーによる読み上げや、画像がロードされていないときに表示するために使われます。アクセシビリティを保つために重要です。
