External Media Focal Point (2.0.0-alpha1) - en to he translation catalogue (9 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: No preview
he: אין תצוגה מקדימה

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
he: הכותרת הזו מופיעה כ tooltip לעיני המשתמשים כאשר סמן העכבר  נמצא מעל התמונה.

en: Preview image style
he: סגנון תצוגה מקדימה של תמונה

en: no preview
he: אין תצוגה מקדימה

en: The preview image will be shown while editing the content.
he: תצוגה מקדימה של תמונה תופיע בזמן עריכת התוכן.
