External Links (2.0.0) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: User interface
pt: Interface de usuário

en: Settings
pt: Configurações

en: Before
pt: Antes

en: After
pt: Depois

en: Domain
pt: Domínio

en: Append
pt: Acrescentar

en: Prepend
pt: Preceder

en: External Links
pt: Links externos

en: Add icon to external links
pt: Adicionar ícone aos links externos

en: Add icon to mailto links
pt: Adicionar ícone para links mailto

en: Consider subdomains internal
pt: Considerar subdomínios como internos

en: Text to display in the pop-up external link warning box.
pt: Texto para exibir na janela de aviso pop-up do link externo.

en: Here are some common patterns.
pt: Aqui estão alguns padrões comuns.

en: Common special characters:
pt: Caracteres especiais comuns:

en: This link will take you to an external web site. We are not responsible for their content.
pt: Este link o levará a um web site externo. Não somos responsáveis por seu conteúdo.

en: External Links Settings
pt: Configurações de links externos
