External Links (8.x-1.5) - en to hu translation catalogue (57 entries)

en: User interface
hu: Felhasználói felület

en: Settings
hu: Beállítások

en: External Links
hu: Külső hivatkozások

en: Add icon to external links
hu: Ikon hozzáadása a külső hivatkozásokhoz

en: Add icon to mailto links
hu: Ikon hozzáadása az email hivatkozásaihoz

en: Consider subdomains internal
hu: Az aldomaineket belsőként kezeli.

en: Text to display in the pop-up external link warning box.
hu: A felugró figyelmeztetéskor megjelenő üzenet.

en: Matches example.com.
hu: Illeszkedik az example.com címre.

en: Multiple patterns can be strung together by using a pipe. Matches example.com OR example.net.
hu: Csővezeték jellel (|) több minta is megadható. Illeszkedik a example.com VAGY az example.net címre.

en: Matches any character.
hu: Bármilyen karakterre illeszkedik.

en: The previous character or set is optional.
hu: Az ezt megelőző karakter, vagy egyéni karakterkészlet opcionális.

en: Matches any digit (0-9).
hu: Bármilyen számjegyre illeszkedik (0-9).

en: Brackets may be used to match a custom set of characters. This matches any alphabetic letter.
hu: Szögletes zárójelben adható meg egyéni karakterek készlete. Ez bármilyen betűre illeszkedik.

en: External links uses patterns (regular expressions) to match the "href" property of links.
hu: Az <em>External links</em> modul mintákat keresve találja meg a hivatkozások „href” tulajdonságait.

en: Here are some common patterns.
hu: Néhány gyakran használt minta:

en: Common special characters:
hu: Általános speciális karakterek:

en: Exclude links matching the pattern
hu: A mintára illeszkedő hivatkozások kihagyása

en: Enter a regular expression for links that you wish to exclude from being considered external.
hu: Itt adható meg illeszkedési minta olyan hivatkozásokra, amelyeket nem kell külsőnek kezelni.

en: Include links matching the pattern
hu: A mintára illeszkedő hivatkozások befoglalása

en: Enter a regular expression for internal links that you wish to be considered external.
hu: Itt adható meg illeszkedési minta olyan belső hivatkozásokra, amelyeket külsőnek kell kezelni.

en: This link will take you to an external web site. We are not responsible for their content.
hu: Ez a hivatkozás egy külső webhelyre mutat, melynek tartalmáért nem vállalunk felelősséget.

en: Place an icon next to external links.
hu: Ikon elhelyezése a külső hivatkozások mellett.

en: Exclude links with the same primary domain.
hu: Az ugyanabból az elsődleges tartományból származó hivatkozások kihagyása.

en: For example, a link from 'www.example.com' to the subdomain of 'my.example.com' would be excluded.
hu: Például egy, a „www.example.com” címről a „my.example.com” aldomainra történő hivatkozás ki lesz hagyva.

en: Display a pop-up warning when any external link is clicked.
hu: Felugró figyelmeztetés megjelenítése külső hivatkozásokra kattintáskor.

en: Text to display in the pop-up warning box.
hu: A felugró figyelmeztető ablakban megjelenítendő szöveg.

en: Place an icon next to mailto links.
hu: Ikon elhelyezése a „mailto” hivatkozások mellett.

en: Place an icon next to image links.
hu: Ikon elhelyezése a képhivatkozások mellett.

en: If checked, images wrapped in an anchor tag will be treated as external links.
hu: Ha bejelölt, az anchor címkébe foglalt képek külső hivatkozásként lesznek kezelve.

en: (link is external)
hu: (külső hivatkozás)

en: You can now <a href="@extlink_admin">configure the External Links module</a> for your site.
hu: Most már <a href="@extlink_admin">be lehet állítani</a> az <em>External Links</em> modult.

en: Modify behavior and appearance of external links.
hu: Külső hivatkozások viselkedésének és megjelenítésének módosítása.

en: External Links administration page.
hu: <em>External Links</em> adminisztrációs oldal

en: External Links Settings
hu: Külső hivatkozások beállításai

en: Enable Pop-up warnings
hu: Felugró figyelmeztetések engedélyezése

en: Message to display when Pop-up warning is shown
hu: A megjelenített üzenet amikor a felugró ablak látható

en: Treat images wrapped in an anchor tag as external links
hu: Az anchor címkébe foglalt képek külső hivatkozásként kezelése

en: Comma-separated list of CSS selectors to exclude
hu: A kizárni kívánt CSS kiválasztók veszővel elválasztott listája

en: Comma-separated list of CSS selectors to include
hu: A befoglalni kívánt CSS kiválasztók veszővel elválasztott listája

en: Places an <span class="ext"> </span>&nbsp; icon next to external links.
hu: Elhelyez egy <span class="ext"> </span>&nbsp; ikont a külső hivatkozások mellett.

en: Places an <span class="mailto"> </span>&nbsp; icon next to mailto links.
hu: Elhelyez egy <span class="mailto"> </span>&nbsp; ikont a „mailto” hivatkozások mellett.

en: Do not override target="*" if set
hu: Ne írja felül a „target="*"”-ot ha be van állítva

en: Tag external links as "no follow"
hu: Külső hivatkozások megcímkézése mint „no follow”

en: Do not override rel="follow" if set
hu: Ne írja felül a „rel="follow"”-t ha be van állítva

en: Alternative text for external link icon
hu: Külső hivatkozás ikon alternatív szövege

en: Alternative text for mailto icon
hu: Mailto ikon alternatív szövege

en: Do not alter links with a default target value
hu: Ne módosítsa az alapértelmezett célértékkel rendelkező hivatkozásokat

en: Tag external links as "no follow".
hu: Külső hivatkozások megcímkézése mint „no follow”.

en: Do not override rel="follow", if set
hu: Ne írja felül a „rel="follow"”-t ha be van állítva

en: Pattern matching.
hu: Minta illesztés.

en: Exclude links matching the pattern.
hu: A mintára illeszkedő hivatkozások kihagyása.

en: Include links matching the pattern.
hu: A mintára illeszkedő hivatkozások befoglalása.

en: CSS Matching.
hu: CSS illesztés.

en: Exclude links inside these CSS selectors.
hu: Az ezekben a CSS kiválasztókban található külső hivatkozások kihagyása.

en: Enter a comma-separated list of CSS selectors (ie "#block-block-2 .content, ul.menu").
hu: A CSS kiválasztók veszővel elválasztott listája (pl. „#block-block-2 .content, ul.menu”).

en: Only look for links inside these CSS selectors.
hu: Csak az ezekben a CSS kiválasztókban található hivatkozások figyelése.

en: (link sends email)
hu: (a hivatkozás emailt küld)
