Extra Config Field (8.x-1.0) - en to ja translation catalogue (11 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Field name
ja: フィールド名

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Bundle
ja: バンドル

en: Example content
ja: コンテンツの例

en: Field types
ja: フィールドタイプ
