Extra Config Field (8.x-1.0) - en to fa translation catalogue (10 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: ID
fa: هویت

en: Field name
fa: نام میدان

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Bundle
fa: بسته
