Extra Config Field (8.x-1.0) - en to tr translation catalogue (11 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Field name
tr: Alan adı

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Example content
tr: Örnek içerik

en: Field types
tr: Alan tipleri
