Extra Config Field (8.x-1.1) - en to de translation catalogue (10 entries)

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Label
de: Beschriftung

en: Field name
de: Feldname

en: Machine name
de: Systemname

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Bundle
de: Subtyp

en: Example content
de: Beispielinhalte

en: Field types
de: Feldtypen

en: Config key
de: Konfigurationsschlüssel
